Jak wyposażyć dużą łazienkę? Praktyczne porady

Co jest teraz trendy

W modzie obecnie mamy motywy kwiatowe w łazienkach, szczególnie jeżeli chodzi o zastosowanie ich na płytkach łazienkowych, ale również na innym wyposażeniu, jak chociażby meble łazienkowe. Wśród producentów płytek ceramicznych widzimy wciąż rosnącą popularność właśnie kolorowych płytek, które idealnie komponują się z białą ceramiką sanitarną, a uroku dodaje im chromowana i elegancka armatura łazienkowa.

Jakie płytki wybrać?

W zależności od tego czy wolimy wysoki połysk czy też mat, możemy wybrać sobie błyszczące bądź matowe płytki ceramiczne, również armatura występuje obecnie w bardzo różnych odcieniach i z różnymi powłokami. Warto jednak pamiętać, aby całość została skomponowana ze smakiem i gustownie, zbyt dużo połysku czy zbyt wiele matu, każda z tych opcji może wyglądać w łazience niekorzystnie.

Jakie płytki w łazience

Żywe dekoracje

Jeżeli dodatkowo nasza łazienka posiada otwór okienny, możemy świetnie go wykorzystać poprzez zastosowanie żywych kwiatów, które będą wydzielały zdrowy tlen, pochłaniały zbyt duże ilości wilgoci, a sam ich wygląd będzie nastrajał łazienkę i stwarzał wyjątkowy urok całego pomieszczenia. Żywe kwiaty w łazience to jeszcze mało popularna forma zdobnicza w domach, choć coraz więcej pań domu kochając kwiaty, decyduje się na ich zastosowanie także we wnętrzach widnych łazienkach. Jedyne czego należy się wystrzegać, to najbliższego kontaktu środków chemicznych z naszymi roślinami, albowiem mogą one zmarnieć uschnąć i stracić swój naturalny urok.

Wnętrze ciemnej łazienki

A co z łazienką ciemną, czy w niej również można zastosować żywe kwiaty? Raczej tego podejścia się nie praktykuje, a projektanci polecają sztuczne kompozycje kwiatowe. Jedynie prawdziwi miłośnicy roślin zielonych, decydują się na dodatkowe koszta i kupują specjalistyczne oświetlenie, aby móc również w łazience hodować żywe kwiaty doniczkowe.

Oczywiście kwiaty doniczkowe to nie jedyne wyposażenie łazienki, tutaj liczy się także odpowiedni dobór mebli, armatury o której mówiliśmy na początku, kompozycji kwiatowych na płytkach oraz wyposażenie w potrzebne urządzenia sanitarne, które są podstawą każdej, nawet najmniejszej łazienki.

Żądny informacji? Zapraszamy do odwiedzenia witryny marki Deante i zapoznaniem się z przygotowanymi przez architektów i projektantów aranżacjami w dziale Nowoczesne Wnętrza.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *