Wnętrza z białą boazeria – wszystko co trzeba wiedzieć

biała boazeria w mieszkaniu

Biała boazeria od kilku dobrych lat utrzymuje się na szczycie wnętrzarskich trendów. Jakże różna od okładzin ściennych z lat 80., w wątpliwy sposób zdobiących ciemne przedpokoje, sprawdza się niemal we wszystkich aranżacjach. Świetnie wygląda we wnętrzach utrzymanych w estetyce skandynawskiej i minimalistycznej, a także w prowansalskiej, toskańskiej, angielskiej, rustykalnej czy glamour. Wystarczy odpowiednio dobrać rodzaj boazerii do stylu aranżacji aby uzyskać, kolokwialnie rzecz ujmując, „efekt wow”.

Biała boazeria we wnętrzu – rodzaje

Biała boazeria do wnętrz to cała gama produktów. Wersja najprostsza i najbardziej tradycyjna to podłużne, pionowe deski, nieco może szersze od tych, jakie pamiętamy z babcinych mieszkań. Decydując się na taką opcję trzeba jednak mieć na uwadze, że podwyższy ona optycznie strop, dlatego najlepiej sprawdzi się w niskich pomieszczeniach, na przykład w blokach. W przypadku niewielkich wnętrz warto rozważyć również boazerię poziomą. Stworzy ona w mieszkaniu wrażenie większej przestrzeni, a przy tym będzie stanowiła bardzo ciekawy element dekoracyjny. Co ciekawe, oba wspomniane tu rozwiązania mają dość uniwersalne rozwiązanie. Będą pasować praktycznie do każdego wystroju, wystarczy umiejętnie dobrać styl desek. Chodzi przede wszystkim o to, że gładkie, pomalowane na wysoki połysk sprawdzą się we wnętrzach eleganckich, natomiast przecierane i postarzane w rustykalnych, prowansalskich czy toskańskich. Na tym jednak rodzaje okładziny ściennej się nie kończą. Kolejna warta uwagi opcja to angielska boazeria do wnętrz. Przybiera ona formę prostokątnych kasetonów z dekoracyjnym żłobieniem. Montuje się ją zwykle jedynie w dolnej części ściany, do wysokości 1 metra. Położoną powyżej powierzchnię można pokryć zwykłą farbą, najlepiej białą lub szarą, albo położyć elegancką tapetę. Boazeria angielska najlepiej pasuje do wnętrz w stylu glamour oraz eleganckich aranżacji angielskich i francuskich.

Biała boazeria we wnętrzu – zalety

Biała boazeria, w przeciwieństwie do swojej ciemniejszej poprzedniczki, wprowadza do mieszkania dużo światła i ciepła. Pomieszczenia wydają się większe, przestronniejsze, a całość zyskuje elegancki sznyt połączony z przyjazną, domową atmosferą. Aby jeszcze zwiększyć to wrażenie, warto zestawić jasne ściany z podłogą z naturalnego drewna w przypadku aranżacji skandynawskich, prowansalskich i rustykalnych lub z eleganckim parkietem we wnętrzach glamour, angielskich i francuskich.oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, boazeria znacznie ułatwia utrzymanie porządku w mieszkaniu. Chroniąc ściany przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem, wydaje się być optymalnym wyborem do przedpokoju, jadalni oraz, rzecz jasna, pokoju dziecka. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/5-pomyslow-na-aranzacje-wnetrz-z-biala-boazeria

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *