Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Przyszedł czas, gdy chcemy zmienić wygląd naszego salonu. Odcienie wenge i wszechogarniających brązów minionej epoki nie nastrajają nas już pozytywnie. Czy jest zatem rada, by w mieszkaniu nie było już tak ponuro? Oczywiście, wystarczy wprowadzić w domowe pielesze powiew skandynawskiego stylu.

Dyskretny urok Skandynawii we wnętrzu

Styl skandynawski potrafi wydobyć z najbardziej ciemnego, mrocznego i ciasnego mieszkania skrywaną przestrzeń oraz dodać mu elegancji i ciepła. Jak? Przez wprowadzenie przede wszystkim jasnych, ciepłych kolorów. Stonowane, relaksacyjne barwy na ścianach zmienią diametralnie charakter wnętrza. Uczynią je o wiele bardziej przestronnym.

Jasny salon szybko stanie się epicentrum rodzinnego życia. Takie kolory jak śmietankowa biel, beż, écru, czy jasna szarość na ścianach ożywią to wnętrze i przywrócą mu dawną świetność. Żadne z domowników nie będzie już chciało ukrywać się w swoich pokojach. Cała rodzina bez nakłaniania zje wspólny, niedzielny posiłek przy dębowym stole, siedząc na krzesłach wyściełanych imitacją owczych skór. Po nim przejdą do strefy relaksu, gdzie na wygodnej szarej sofie będą mogli wspólnie obejrzeć film i podjadać deser.

Przytulność skandynawskiego stylu w mieszkaniu

Nie zapominajmy tylko o przytulności skandynawskiego wnętrza. Zapewnią to tekstylia, dobrane z najwyższa starannością. Miękkie, pluszowe poduchy i miłe w dotyku pledy utrzymane w korespondujących, naturalnych kolorach, to niezbędny element, jaki powinien pojawić się w, urządzanym w stylu skandynawskim, pomieszczeniu. Nogi można oprzeć o modne pufy, w stylowych, sznurkowych poszewkach. Jako, że w Europie środkowej nie umiemy całkowicie zrezygnować z zasłaniania okien, będą w nich zatem wisieć urokliwe rolety rzymskie. Ich kaskadowe ułożenie stanowić będzie dodatkowy element dekoracyjny salonowego wnętrza.

Minimalna ilość mebli i dodatków podkreśli wyjątkowy charakter mieszkania w stylu skandynawskim. To jego ogromna zaleta, którą docenimy już przy pierwszym sprzątaniu. Więcej skandynawskich inspiracji szukajcie w poradniku firmy Śnieżka.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *