Urządzamy wnętrze w stylu francuskim

Każde mieszkanie i dom wymagają odpowiedniego urządzenia. Obecnie najmodniejszym rozwiązaniem jest wnętrzarski minimalizm, który najlepiej sprawdzał się w nowoczesnej Japonii, skąd szybko dotarł do Europy i zaskarbił sobie sympatię milionów osób. Nie każdemu jednak musi odpowiadać taki styl, szczególnie jeśli cenimy sobie klimat rodzinny, a także gdy pragniemy, gdy nasze mieszkanie było czymś więcej niż tylko czterema ścianami z kilkoma meblami.

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem wydaje się być styl francuski, który z powodzeniem uznać można za całkowite przeciwieństwo minimalizmu. Jednocześnie jest to styl, który w każdym, nawet w osobach sceptycznie nastawionych, musi wywoływać wrażenie.

Pastelowo i ze smakiem

Już podczas pierwszych przymiarek i planów do urządzania wnętrza w stylu francuskim, wiedzieć powinniśmy o kilku zasadach, które nie zmieniają się w nim od lat. Podkreślić należy przede wszystkim spójną, pastelową kolorystykę, której daleko jest od pstrokatych barw, dużej intensywności i różnorodności.

Mimo licznych zdobień, dodatków i podkreślania bogactwa stylistycznego, to właśnie ta oszczędność kolorystyl_francuski5styczna sprawia, że całość nabiera typowej, francuskiej elegancji.

Wszystko powinno być ozdobione stylowymi tkaninami, wysokiej jakości drewnem, a także dodatkami nawiązującymi do historii kilku wieków, łączącymi je spójnie w jedną całość.

Francuski styl ceni też duże powierzchnie, które zawsze muszą być odpowiednio doświetlone, aby skuteczne podkreślać i eksponować wszystkie elementy wyposażenia. Klimatyczne oświetlenie nie spełni tu swojej roli. Ważne jest bowiem to, aby nic nie umknęło uwadze gości.

Charakterystyczne meble

Aby uzupełnić kompozycję niezbędne będzie zakupienie odpowiednich mebli i różnego rodzaju dodatków, które nie są niestety dostępne w każdym sklepie.

Warto więc poświecić trochę czasu na znalezienie dostawcy, który pomoże nam stylistycznie dopasować i zakupić wszystkie elementy. Przydatne w tej kwestii okazują się szczególnie sklepy internetowe, posiadające bogatą i stylową ofertę.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *