Wszystko o termomodernizacji budynków

Okres wiosenny rozpoczyna boom budowlany. Nowe budynki powstają jeden po drugim, piętrzą się kolejne wieżowce, domek jednorodzinny przysłania kilka kolejnych. Rosną jak grzyby po deszczu. Architekci prześcigają się w wymyślaniu projektów, więc firmy remontowo-budowlane mają nie lada wyzwanie sprostać ówczesnym wymogom.

Zapewniają podstawowe usługi, takie jak: kompleksowe remonty, adaptacje i wykończenia, usługi instalacyjne wszelkiego rodzaju. Ale aby przyciągnąć klienta, zapewnienie o fachowej robociźnie nie wystarczy. Firmy remontowo – budowlane muszą umieć wyróżnić się na rynku. Pełen profesjonalizm, rekomendacje i skuteczna reklama są drogą do sukcesu każdego racjonalnego przedsiębiorcy. Trzeba wiedzieć jak poruszać się na rynku i wykorzystywać nadarzające się okazje. Przy wyborze firmy usługowej, klient również powinien zaznajomić się z tematyką.

Termomodernizacja

Powinien na przykład wiedzieć, że termomodernizacja budynków objęta jest dotacją (zgodnie z Ustawą o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych, która została uchwalona w grudniu 1998 r. i znowelizowana w styczniu 2001 r. ). Zastanowić się następnie, czy nie warto z tej pomocy skorzystać. W myśl ustawy, inwestor ponosi jedynie 20 % kosztów, a pozostałe 80 % inwestycji można sfinansować z kredytu. Ustawa zakłada minimalny wkład własny inwestora. Termomodernizację budynku dokonuje się poprzez wykonanie przyłączy do scentralizowanego źródła ciepła, przy jednoczesnej likwidacji źródła lokalnego. Efektem tego działania jest zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło, a co za tym idzie ? mniejsze koszty za ogrzewanie w przyszłości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *