Styl eklektyczny- połączenie stylów w doskonałej harmonii

wnętrza w naturalnych kolorach

Eklektyczny styl to połączenie kilku różnych trendów. Osoby, które decydują się na stworzenie eklektycznego wnętrza, muszą pamiętać o tym, aby dokładnie przemyśleć aranżację przyszłego wnętrza. Pomimo tego, że poszczególne elementy pochodzą z różnych stylów, wszystko powinno doskonale się ze sobą łączyć. To rozwiązanie rodem z bajek!

Charakterystyka stylu eklektycznego

Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie z polskim wzornictwie i designie. Styl ten ma jednak wielu zwolenników, którzy nie chcą nudy w swoim mieszkaniu, czy też domu. Podjęcie się urządzenia lokalu mieszkalnego w stylu eklektycznym wymaga wyczucia smaku i stylu. Całość powinna komponować się spójnie i tworzyć jednorodną całość, która zachwyca zmysły. Chaotyczność nie jest tutaj wskazana, gdyż mogłoby to doprowadzić do katastrofy. Eklektyzm to połączenie najnowszych trendów. Skoro podoba nam się tyle rzeczy, dlaczego nie połączyć ich w całość? W celu stworzenia własnego kąta można zasugerować się propozycjami dostępnymi w sieci oraz w katalogach. Nie każdy rodzi się projektantem wnętrz, dlatego fachowa pomoc jest w tym przypadku wskazana.

naturalna zieleń

Kto powinien zdecydować się na styl eklektyczny w swoich wnętrzach?

To propozycja dla osób, które nie chcą iść na żadne kompromisy. Nie warto ograniczać się do jednej estetyki, kiedy podoba nam się więcej rzeczy. Oczywiście należy pamiętać, że nie powinien to być stos nieprzemyślanych mebli. Trzeba tutaj użyć wyobraźni i staranności, aby całość komponowała się tak, jak sobie wymarzyliśmy. Co ciekawe, styl eklektyczny tworzony jest często przypadkowo, kiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dane rzeczy wywodzą się z różnych stylów. Jeżeli całość jest spójna i nie drażni oczu, wówczas można uważać, że cel został osiągnięty. To idealna propozycja dla dusz artystycznych, które chcą zaspokoić swoje artystyczne potrzeby i dobrze czuć się w swoim wnętrzu.

Styl eklektyczny a naturalne kolory wnętrz

Każdy styl powinie mieć solidną postawę, która będzie stanowiła tło całości. W stylu eklektycznym warto stawiać na naturalne kolory farb. Dzięki temu nie utworzy się chaos. To meble powinny grać tutaj pierwsze skrzypce. Naturalne kolory w domu, czy też naturalne kolory w mieszkaniu mogą zostać uzupełnione ciekawymi obrazami lub plakatami, kiedy całość będzie wydawała się nudna i jednolita. Wybranie mocnych kolorów mogłoby zakończyć się fiaskiem i stworzyć chaos. Solidna podstawa powinna współgrać. Naturalne kolory wnętrz sprawiają, że można w nich umieścić dowolne meble, bez strachu, że całość nie będzie wyglądała dobrze.

Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/wnetrza-w-naturalnych-kolorach-najlepsze-inspiracje

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *