Sposoby dekoracji okien

Końcowe aranżacje nadają ostatecznego charakteru każdemu wnętrzu. Wprowadzają właściwy klimat, jaki będzie panował w otoczeniu. Dlatego warto rozważnie przemyśleć wybór elementów dekoracyjnych, jakie przystroją nasze okna. Jest w czym wybierać – sklepy oferują nam całą gamę przeróżnych elementów ozdobnych. Stosując je należy mieć na uwadze przede wszystkim ogólny styl, w jakim urządzamy pokój. Dobrze jest dopasować dekoracje, które przysłonią okno tuż po wykonaniu całej aranżacji, aby mieć pewność co do trafności wyboru.

Firanki, żaluzje czy rolety

wystroj-okna

Na pierwszy ogień idą oczywiście tradycyjne firanki. Przed zdecydowaniem się na konkretny model należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: nasłonecznienie wnętrza, jego wielkość, (jako że za pomocą jasnych firanek stworzymy wrażenie większego metrażu) oraz czy chcemy ewentualnie zamaskować wady instalacji około okiennej. Częstym towarzyszem firanek są zasłony, które z pewnością dodadzą elegancji oraz pozwolą na większe manewry w kwestii, jaką są dekoracje okienne gdyż można je na przykład upinać.

Najczęściej są wykonane z grubszych materiałów, przez co ładnie kontrastują z lekkimi firanami. W konkurencji do nich pozostają jednak dwa dość często wybierane elementy dekoracyjne, jakimi są żaluzje oraz rolety. Te pierwsze pozwalają na dozowanie odpowiedniej ilości światła we wnętrzu. Jest to pewien półśrodek gdyż zarówno przysłaniają jak i wpuszczają promienie słoneczne, zależnie od regulacji ich poziomych pasów, czyli lamelek.

Rolety idealnym rozwiązaniem?

Kolejne równie powszechnie stosowane dekoracje okienne to rolety. Tutaj wybór jest praktycznie nieograniczony, gdyż istnieje wiele rodzajów rolet, które różnią się zarówno krojem, kierunkiem przesuwania, ustawieniem jak i sposobem funkcjonowania. Dostępnym do zakupienia są rolety rzymskie, weneckie, austriackie i wiele innych. Rolety to element ozdobny polecany w szczególności wnętrzom mocno nasłonecznionym. Są wygodne i praktyczne w użyciu, nie wymagają częstego czyszczenia. Dla osób ceniących sobie komfortowe  rozwiązania, istnieje opcja zakupu rolet automatycznych, które przesuwają się poprzez sterowanie pilotem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *