Skuteczne, tanie metody walki z chwastami

Problem chwastów zna zapewne każdy działkowiec lub właściciel większych powierzchni rolno-uprawnych. O tym, że chwasty szkodliwie wpływają na uprawiane rośliny wie każdy. Nie każdy natomiast potrafi skutecznie je zwalczyć, oczyszczając powierzchnię gleby z ich nasion.

Jest wiele sposobów, starych i nowych, walki z chwastami. Oczywiście, żadna z nich nie jest w stu procentach skuteczna, a dzieje się tak dlatego, że chwasty są roślinami których nasiona przenoszą się bardzo szybko, dlatego nigdy nie można być pewnym, że dany problem nie dotknie uprawy ponownie. Jak zatem skutecznie przeciwdziałać pasożytom? Zwalczanie chwastów nie musi być trudne ani drogie!

Jedną z najbardziej popularnych metod oraz najbardziej powszechną jest stosowanie środków chemicznych produkowanych na bazie herbicydów, które skutecznie i szybko radzą sobie z “nieproszonymi gośćmi” w naszym ogródku. Herbicydy to odmiana pestycydów, które są przeznaczone do selektywnej walki z chwastami. Środki chemiczne stosować można doglebowo lub dolistnie, w zależności od rodzaju uprawy oraz preferencji samego ogrodnika. Preparaty na chwasty są ogólnodostępne i można zakupić je w każdym sklepie lub hurtowni ogrodniczej. Co do odpowiedniej wiedzy, wystarczy zastosować się do instrukcji na opakowaniu, w której producenci dostarczają wszelkich istotnych informacji. Jest to metoda najłatwiejsza, w porównaniu do płodozmianu lub użycia wialni i wszelkiego rodzaju młynków.

Dodatkowe sposoby walki

Kolejnym prostym oraz skutecznym sposobem, pomagającym w zwalczaniu chwastów jest zastosowanie tzw. agrowłókniny. Podobnie jak opisane wcześniej środki chemiczne, agrowłóknina jest łatwa w użyciu i przynosi pożądane efekty. Szczególnymi zaletami jakie wykazuje agrowłóknina czarna jest przepuszczanie wody oraz powietrza, zapewniając chronionej roślinie odpowiedni postęp w wegetacji oraz chroni, jednocześnie wzmacniając, system korzeniowy danej rośliny. Agrowłóknina czarna ma jeszcze jedną ważną zaletę, jednak jest to bardziej efekt estetyczny – stosując ten typ produktu możemy dodatkowo wzbogacić wizualnie uprawę za sprawą podsypania chronionej rośliny drobnymi kamieniami lub korą, co znacznie podniesie walory estetyczne oraz zamaskuje zastosowaną agrowłókninę.

Metody walki z chwastami wcale nie muszą być katorżniczą pracą. Z pomocą środków chemicznych oraz agrowłókniny z pewnością spędzimy więcej czasu na pielęgnacji naszej uprawy niż próbując zwalczyć chwasty!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *