Samodzielna naprawa pękniętej ściany

Ściana to element konstrukcji budynku. Aby dobrze spełniała swoją funkcję powinna być solidna. Ściany można porównać do układu szkieletowego naszego organizmu. Mają za zadanie podtrzymywać całą konstrukcję budynku. Dla bezpieczeństwa całego domu ważne jest zatem, by ściany były „zdrowe”. Co zatem robić w sytuacji, gdy zobaczymy rysę przebiegającą po ścianie, której jeszcze w ostatnim czasie nie było? Na pewno nie należy panikować i racjonalnie zająć się usunięciem problemu. Jakie są sposoby naprawy ściany? Tego dowiecie się z poniższych porad.

Niebezpieczne ubytki w ścianie

Ubytki w powierzchni ściany mogą mieć podłoże mechaniczne lub wynikać z naturalnego naprężania materiałów budowlanych. Mogą mieć charakter powierzchniowy lub sięgać w głąb ściany. Jedna kwestia jest zasadnicza. Należy się z nimi rozprawić już w momencie zauważenia, by problem nie przerodził się w poważne zagrożenie dla konstrukcji budynku, a co za tym idzie bezpieczeństwa mieszkańców. Z ubytkami w ścianie jest zatem podobnie jak z ubytkami w zębach. Im wcześniej wykryty i zaleczony problem, tym mniejsze z nim utrapienie. Pęknięcia ściany mogą być bolączką zarówno starych kamienic, jak i nowo wybudowanych apartamentowców. Nie ma reguły. Najważniejsze, by w porę zauważyć problem i odpowiednio zabrać się za jego usunięcie.

Czym zlikwidować pęknięcia na ścianie?

Na rynku dostępne są produkty, dzięki którym poradzimy sobie w mig z powierzchniowymi pęknięciami ściany. Jeśli ubytek nie przekracza 3mm szerokości możemy samodzielnie naprawić uszkodzenie za pomocą masy szpachlowej, którą dobieramy kierując się rodzajem tynku. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki produkt będzie dla nas najlepszy, dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty w sklepie budowlanym. Do takich robót rewitalizacyjnych wnętrza, warto zaopatrzyć się w szpachlę, którą wypełnimy ubytki, a także specjalny środek gruntujący powierzchnię, który zastosowany przed przystąpieniem do wypełniania ubytków, zwiększy przyczepność i wytrzymałość kolejnych nakładanych produktów.

Jakie są kolejne kroki w drodze do renowacji uszkodzonej ściany, na jakie czynności powinniście być gotowi zabierając się do samodzielnej pracy? Warto zwrócić uwagę na poradnik marki Acrylputz – Jak usunąć pęknięcia i ubytki w ścianie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *