Salon z kominkiem w stylu angielskim

salon z kominkiem

Nie wiedzieć czemu, wielu osobom styl angielski kojarzy się z ciemnymi, przytłaczającymi wnętrzami, ponurą kolorystyką i brakiem ozdób. Nic jednak bardziej mylnego. Najważniejsze cechy tej konwencji to romantyczność, ciepło i przytulna, domowa atmosfera. Co niemniej ważne, styl angielski jest ponadczasowy. Dobitnie świadczy o tym fakt, że od epoki wiktoriańskiej, kiedy to święcił triumfy popularności, ani na chwilę nie wyszedł z mody.

Salon z w stylu angielskim

Salon w stylu angielskim to jedna z najlepszych propozycji na urządzenie tego, bądź co bądź, najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w każdym domu. Subtelna kolorystyka, wygodne meble wypoczynkowe oraz duża ilość światła dziennego uczynią takie wnętrze wprost wymarzonym miejscem na spotkania z przyjaciółmi czy z rodziną. A jeżeli tylko warunki pozwalają, warto rozważyć salon z kominkiem w stylu angielskim. Rozwiązanie to zostanie bez wątpienia docenione w długie zimowe wieczory, kiedy to wesoło trzaskający ogień pozwoli na chwilę zapomnieć o niesprzyjającej aurze.

Jak urządzić salon z kominkiem?

Decydując się na zamontowanie kominka trzeba mieć na względzie, że wiąże się to z koniecznością zweryfikowania całej koncepcji aranżacyjnej, tak by do niego pasowała. Najczęstszym i, wydaje się, najlepszym rozwiązaniem, jest uczynienie z kominka centralnego punktu pomieszczenia. Meble wypoczynkowe powinny być skupione wokół niego, a oprócz tego warto położyć na ziemi jakiś dodatkowy dywanik, kilka poduszek lub miękką skórę.

Jak pomalować salon z kominkiem?

Jak już ustalono na początku, salon w stylu anielskim to jasne, pastelowe barwy i harmonia. Nie ma tu miejsca na nasycone kolory lub mocne kontrasty. Doskonałym wyborem będą subtelne beże, uniwersalne biele, delikatne róże, a nawet zgaszone żółcie czy pomarańcze. Warto też rozważyć położenie tapety. Najlepiej wybrać taką w kwiatowe wzory. Trzeba też w tym miejscu podkreślić, że mimo ciągle pojawiających się kontrowersji, tapety wróciły do łask. Za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim nowoczesna technologia produkcji pozwalająca na uzyskanie wysokich parametrów użytkowych i wysokiej klasy wzornictwa. Wreszcie, ostatnią opcją jest boazeria ścienna oraz sztukateria. Detale te dodają wnętrzu klasy i elegancji budząc skojarzenia ze starymi, angielskimi domami lub dworkami. Na koniec warto jeszcze dodać, że estetyka ta to niekoniecznie pomieszczenia w klimacie jakby wyjętym z minionej epoki. Styl angielski z powodzeniem można łączyć z bardziej nowoczesnymi aranżacjami zyskując w ten sposób bardzo ciekawy efekt końcowy. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/przytulny-salon-z-kominkiem-w-stylu-angielskim-inspiracje

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *