Salon w stylu skandynawskim – inspiracje na biało

salon w stylu skandynawskim

W salonie skandynawskim dominuje biel. Nawet w cieplejszych odmianach tego stylu, zawierających sporo brązowych akcentów, nie obejdzie się bez białych ścian. Nie oznacza to jednak, że każdy salon w stylu skandynawskim z kominkiem będzie taki sam. Przeciwnie, biel ma bowiem wiele odcieni. I są one chętnie wykorzystywane przez miłośników wnętrz, inspirowanych północą kontynentu. Ponadto jest to kolor uniwersalny, pasujący do innych barw. Dzięki temu aranżacje skandynawskie można uzupełniać różnymi dodatkami.

Salon w stylu skandynawskim w bloku i w domu

Wnętrze wypełnione bielą jest świeże i kojarzone z czystością. Jasna kolorystyka powiększa pomieszczenie, na czym skorzysta zwłaszcza salon w stylu skandynawskim w bloku. Posiadacze niewielkich kawalerek chętnie stosują rozwiązania, dzięki którym ich mieszkania wydają się większe. Aranżacje skandynawskie wyróżniają się praktycznością oraz troską o pozostawienie sporej ilości wolnej przestrzeni. Bez nadmiaru dodatków każde pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Łatwiej też w nim funkcjonować. To między innymi dlatego mieszkając w bloku, warto zdecydować się na salon styl skandynawski aranżacje proponuje także posiadaczom większych przestrzeni. Do dużego pokoju dziennego pasują białe ściany uzupełnione ciemniejszą, drewnianą podłogą. W takim wypadku warto skorzystać z cieplejszych odcieni bieli. Perłowy czy kremowy ocieplą wnętrze i sprawią, że nabierze ono przytulności. Korzystają na tym zwłaszcza przestronne salony. Znajdujące się w nich jadalnie można wyróżnić innym wariantem bieli.

Salon w stylu skandynawskim inspiracje wypełnione nie tylko bielą

Dominacja bieli w aranżacjach skandynawskich nie oznacza, że nie pojawiają się tam inne barwy. Do najczęściej stosowanych należą szarości, jasne brązy i pastelowe róże. We wnętrzach urządzanych przez Skandynawów, ciemniejsze kolory występują rzadziej, ale nie są z góry odrzucane. Przeciwnie, salon w stylu skandynawskich inspiracje czerpie także z nasyconych odcieni niebieskiego i zieleni. Występują one w formie dodatków, ale także zasadniczego wyposażenia. Granatowe czy oliwkowe meble nie kojarzą się jakoś szczególnie ze stylem skandynawskim. Pojawiają się jednak w jego klasyczniejszych wydaniach. Trzeba bowiem pamiętać, że wnętrza skandynawskie nie muszą spełniać ściśle określonych zasad. Owa dowolność dotyczy między innymi zastosowanej kolorystyki, która nie ogranicza się do bieli. Owszem, urządzone w tym duchu pomieszczenia są jasne i przestronne, ale charakteru dodają im na ogół ciemniejsze akcenty. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/inspirujace-pomysly-na-salon-w-nowym-stylu-skandynawskim

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *