Rosną osiedla domków jednorodzinnych

Kredyty dla młodych małżeństw ułatwiają w znaczy sposób zdobycie własnego mieszkania. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe. No bo jeśli kogoś stać na duży metraż, a co za tym dizie mieszkanie sto i więcej metrów, to już zastanawia się czy nie lepiej prypadkiem wybudować za te same lub porównywalne pieniądze dom.

Samodzielne zamieszkiwanie a sytuacja gospodarcza kraju

Chęć posiadania własnych czeterech kątów jest w naszym kraju bardzo silna. I chociaż samodzielne  mieszkanie w wielu krajach europy jest równoznaczne z wynajmowaniem mieszkania przez mlodych ludzi, to ta tendencje jeszcze nie dotarła do naszego kraju, a nawet jeśli dotrze, to wcale nie musi się przyjąć. Mamy dosyć silne poczucie własności i przywiązania do ziemi. Poczucie własności, że ten kawałek świata jest mój, jest w Polsce bardzo silne.

Dlatego osiedla podmiejskie i wciąż nowo powstające domy jednorodzinne będą miały stałe grono swoich zwolenników. Dzisiaj chodzi już nie tylko o to, by posiadać dom, ale powinien też spełniać on określone parametry. Nie gustujemy w wielkich domach, lecz średnie gabaryty nas satysfakcjonują. Najpopularniejsze domy jednorodzinne nie przekraczają 180 m kw, a działka wokół nich nie przekracza 1000 m. Ważne jest, aby było to osiedle strzeżone, zamknięte. Rozbudowana potrzeba bezpieczeństwa i doglądania tego, co nasze owocuje pięknie zagospodarowanymi, podmiejskimi osiedlami.

Przedmieścia wielkich miast najczęściej rozpoczynają się od terenów gęsto zabudowanych domami jednorodzinnymi. Wysokie ogrodzenia strzegą nas przed oczami wścibskich. Mamy za parkanem swój własny świat, gdzie chętnie odpoczywamy w  gronie rodziny lub zapraszając znajomych. Wyposażenie domu jest nowoczesne, to przemiot dumy, a także sposób na spędzanie wolnego czasu. Uprawa ogrodu, domowe majsterkowanie, czy wreszcie korzystanie z urządzeń elektronicznych – to nas cieszy, gdy zaszywamy się  na sobotnio-niedzielny czas w zaciszu domostwa. Domy jednorodzinne zależnie od regionu mają swoje stałe ceny. Nowoczesne budynki i nowo budowane osiedla są dużo droższe od nowych domów budowanych metodami tradycyjnymi jeszcze w ubiegłym wieku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *