Poznaj różne rodzaje wind

Gdy ktoś pyta nas z czym kojarzymy windy, od razu na myśl przychodzą nam wysokie wieżowce, bez których windy praktycznie nie miały by szans funkcjonować. Ale są one montowane również w mniejszych blokach, aby ułatwić poruszanie się ich mieszkańcom. Trudno bowiem codziennie, czasami nawet kilka razy, wychodzić na 4 czy 5 piętro, nie mówiąc już o wyższych kondygnacjach. Jest to szczególnie uciążliwe dla dzieci, osób starszych czy chorych. Oni bez tego wynalazku nie mogliby funkcjonować.

Windy kuchenne

Ale windy nie służą tylko i wyłącznie do przewozu ludzi w wysokich blokach i wieżowcach. Jest jeszcze wiele innych zastosowań tego typu urządzeń. Jako przykład, można tutaj podać windy kuchenne. Są one montowane w restauracjach, barach czy hotelach. Ich podstawowym zadaniem, jest przewożenie na wyższe lub niższe kondygnacje posiłków, które zostały zamówione przez gości.

Windy kuchenne mają o wiele mniejszy rozmiar, niż te które spotykamy normalnie. Czasami nie może do nich nawet wsiąść żaden człowiek. Po prostu wsuwa się do nich wózek z tacami, naciska przycisk i windy same jadą na wybrane przez nas piętro. Kolejna osoba odbiera wózek z jedzeniem i dowozi go do wskazanego przez nas miejsca.

Windy towarowe

Kolejnym rodzajem tego urządzenia są windy towarowe. Są one z kolei zdecydowanie większe i w związku z tym mogą pomieścić więcej osób, a przede wszystkim sporo różnego rodzaju towarów. Bo właśnie ich podstawowym zadaniem nie jest transport ludzi, lecz większych lub mniejszych ale za to posiadających większą masę paczek, skrzynek, pudełek itp. Windy takie mają bardzo duży udźwig, co oznacza, że są w stanie transportować nawet spore ciężary. Zazwyczaj tego rodzaju windy montuje się też w hotelach i właśnie nimi transportuje się np. brudną pościel, ręczniki itp.

Jak więc widać, chociaż zasada działania wind jest raczej stale ta sama, to jednak mają one różne zastosowania. Jak się powszechnie uważa, nie służą tylko do transportu ludzi, ale również możemy przewozić nimi większe lub mniejsze gabarytowo produkty i towary.

Przykładowe zastosowania oraz pełną listę funkcjonalności znajdziesz w serwisie firmy Windy AP

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *