Podłogi Voxflor – niezwykła wytrzymałość wykładzin

Wykładziny

Firma Voxflor istnieje na rynku od 1993 roku, z początku, pod nazwą China Worldbest Carpet Co., działała na kontynencie azjatyckim. Z czasem rozwinęła się i od 2004 roku, pod obecną nazwą, zaczęła zdobywać popularność w Europie. Dziś uchodzi za lidera w branży dywanowych płytek kontraktowych. Jako jedyna oferuje płytki w 13 rozmiarach, oraz nietypowych kształtach: trójkątu, trapezu a nawet heksagonu. Firma specjalizuje się w produkcji wykładzin pętelkowych, strzyżonych i strukturalnych.

Ekologiczne innowacje

Koncern chemiczny DuPont opracował i stworzył rewolucyjne włókno Sorona, które w 37 % składa się z odnawialnych surowców roślinnych. Proces produkcji wykorzystuje, pochodzącą ze skrobi kukurydzianej glukozę, do wytworzenia biopolimeru. Dodatkowo przy produkcji włókna Sorona zużywane jest 40 procent mniej energii oraz znacznie mniej gazów cieplarnianych, niż w przypadku wytwarzania nylonu 6.0.

Korzyści stosowania wykładzin Voxflor

Rewolucyjne włókno wykorzystane jest do produkcji kolekcji Greenpad. Oprócz oczywistych ekologicznych zalet, wykładziny z tej linii gwarantują również inne wartości, które przekładają się na komfort użytkowania. Najważniejszą z nich jest łatwość usuwania plam, w tym tych o kwaśnym odczynie (z kawy, wina itp.), które do tej pory były bardzo trudne do wywabienia z włókien poliamidowych i polipropylenowych.

Producent zapewnia 25 lat gwarancji oraz zmywalność taką jak w przypadku wykładzin PCV, co zostało potwierdzone testami. Zabrudzenia można zmyć za pomocą wody, szmatki i odkurzacza odsysającego wodę, bez użycia detergentów.

Wykładzina Voxflor
Wykładzina Voxflor w nowoczesnym biurze, źródło: voxflor.eu

Łatwość utrzymania czystości nie jest jedyną zaletą produktów Greenpad, dodatkowo są one odporne na działanie promieni UV i działanie wybielaczy, dzięki czemu ich kolor utrzymuje się przez długi czas. Tkaniny nie odkształcają się, zachowują fakturę przez cały okres użytkowania. Niezwykła wytrzymałość włókien Sorona czyni je idealnym wykończeniem wnętrz biur i instytucji, gdzie panuje duży ruch.

Wykładziny Voxflor są wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku, co wprowadza komfort do pomieszczeń zarówno mieszkalnych jak i komercyjnych. Połączenie ekologii z technologią zaowocowało powstaniem nowoczesnej tkaniny, której liczne funkcje i rozległe możliwości sprawiają, że może być stosowana zarówno we wnętrzach prywatnych jak i publicznych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *