Oświetlenie – nowoczesne czy klasyczne?

Jeżeli mowa o oświetleniu do domu, pierwszą i podstawową decyzją, jaką zdecydowanie musimy podjąć jest ta związana z jego designem. Musi on bowiem dobrze komponować się z całą aranżacją, stwarzając możliwości uzyskania naprawdę dobrych efektów estetycznych.

Zasadnicza decyzja to ta pomiędzy lampami w stylu nowoczesnym, a tymi w stylu klasycznym i tradycyjnym.

W jaki sposób wybrać opcję idealną dla siebie?

Oto kilka podpowiedzi, które okazać się mogą w pełni przydatne pod każdym względem, o jakim tylko pomyślimy w praktyce.

Klasyka zawsze w modzie

Jeśli oświetlenie klasyczne kojarzy nam się przede wszystkim z nudą i monotonią, powinniśmy te określenia zdecydowanie włożyć między bajki. A to dlatego, że we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym – na przykład prowansalskim, angielskim, retro czy też vintage oświetlenie zachwyca pod każdym względem, dając naprawdę ciekawy efekt designerski.

Wystarczy sięgnąć choćby i po stylowe i niepowtarzalne lampy wiszące, by uzyskać taki efekt estetyczny, którego nie spodziewał się nikt – materiały takie, jak drewno, kryształowe szkło, czy też metal wygięty w secesyjnych kształtach zawsze są nie tylko w modzie, ale i w cenie. Poza tym, klasyka zazwyczaj równa się również bardzo wysokiej jakości wykonania, co także jest nie bez znaczenia.

Nowoczesność odświeży wnętrzelampy_wiszące5

Ci, którzy zamiast babcinego i przytulnego klimatu wolą minimalizm i design z pewnością pokochają lampy nowoczesne.

Dlaczego?

Bo one przykują uwagę i zapewnią wnętrzu naprawdę świetny wygląd. Można postawić choćby na stojące lampy, których abażury wykonano z tworzywa sztucznego w jaskrawym kolorze, lub też poszukać zupełnie metalowych lamp sufitowych i znacznie więcej.

Możliwości jest sporo, a nowoczesna lampa doda każdemu wnętrzu urządzonemu w stylu loftowym, glamour, włoskim czy też minimalistycznym efektu wizualnego, który pozytywnie zaskoczy. Warto zatem po to rozwiązanie z całą pewnością sięgnąć.

W sklepach zaś znalezienie nowoczesnego oświetlenia nie stanowi najmniejszego nawet problemu.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *