Odzież firmowa i robocza, a obowiązki pracodawcy

Każdy rodzaj pracy ma swoją odrębną charakterystykę. Oczywistym więc jest, iż pracując w różnych zawodach, będziemy potrzebowali różnego rodzaju akcesoriów. W każdym zawodzie są jednak rzeczy, przedmioty, bez których nie sposób się będzie obejść.

Praca robotnika

Prace przy budowie, w warsztatach – wymagać będą na pewno od robotników ochronnej i roboczej odzieży, takiej jak specjalny kombinezon, rękawice robocze, odpowiednie buty, czasami także chroniący głowę kask. Z kolei, jeśli pracować będziemy za biurkiem, z pewnością przyda się nam komplet narzędzi biurowych, długopisy i segregatory.

rękawice robocze - Ferpol

Zadania pracodawcy

Czy pracodawca powinien zawsze zapewniać pracownikom odpowiednie narzędzia, ubiór i wszystko inne, co będzie im niezbędne, aby odpowiednio i profesjonalnie wykonywać powierzone im zadania? Zdania są podzielone. W praktyce bowiem bywa różnie.

Czasami zdarza się tak, że zatrudnieni w danym miejscu pracownicy muszą sami, na własną rękę, zatroszczyć się o własne wyposażenie. Niektórzy uważają też, że wręcz wolą posiadać własne rzeczy, takie, jakie konkretnie im odpowiadają, aniżeli posługiwać się z góry narzuconym rodzajem narzędzi.

Odzież firmowa

Faktem jest jednak, iż chociażby strój, jaki nosi dana osoba, świadczy często o miejscu i charakterze, w jakim pracuje. Ponadto, odpowiednio dobrany, pasujący ubiór kadry pracowniczej sprawia wrażenie profesjonalizmu i przyciąga kolejnych klientów. Jest to jednym z powodów, dla którego pracodawcy wymagają często od swoich pracowników surowego przestrzegania wyznaczonych reguł dotyczących tego, jak mają wyglądać.

W wielu biurach, na przykład, obowiązuje ubiór elegancki – spódnice i żakiety dla kobiet, natomiast dla mężczyzn – garnitury i krawaty. W pracy czysto fizycznej zaś wybór stroju nie jest na ogół podyktowany modą czy elegancją, lecz wygodą – musi być odporny na zniszczenia, trwały i wygodny. Każde z miejsc pracy posiada bowiem inną specyfikę – a wyraża się ona między innymi właśnie poprzez ubiór i akcesoria.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *