Nowoczesność we wnętrzach – jak ją rozumieć?

styl nowoczesny drewno i biel Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych stylów odnośnie wnętrz, jest dziś styl skandynawski. Podbił on serca ludzi pochodzących z różnych środowisk. Jest to styl, który bez wątpienia w obecnych czasach jest kwintesencją nowoczesności. Łączy w sobie bowiem drewno, które obecnie jest tak bardzo cenione, minimalizm, oraz oczywiście stawianie na przejrzystość pomieszczeń. W stylu skandynawskim króluje przede wszystkim biel, różne odcienie szarości oraz czerń. Czasem wkradają się również inne kolory, to zależy również od naszych prywatnych upodobań. Typowy wystrój wnętrz biel i drewno, tak właśnie można skwitować ten styl, opierający się na surowości i pięknu krajobrazu skandynawskiego.

Dlaczego styl skandynawski jest tak popularny?

Wiele osób może zastanawiać się skąd taka popularność stylu skandynawskiego? Otóż odpowiada on na potrzeby współczesnego człowieka. Dziś zazwyczaj nie mamy zbyt dużego metrażu, na którym możemy bawić się stylami i kolorami. Zależy nam natomiast na tym, by maksymalnie powiększyć optycznie poszczególne pomieszczenia. Poza tym skończyła się już epoka zbędnych bibelotów, ścian wyłożonych wzorzystymi tapetami czy też miliona dodatków w łazience. Dziś ludzie chcą otaczać się jak najmniejszą ilością rzeczy, ceniąc sobie przede wszystkim wolną przestrzeń. Zarówno w salonie jak i w naszej sypialni, dziś chcemy przede wszystkim odpoczywać. Natomiast zbyt duża ilość mebli i wszelkiego rodzaju innych dodatków, zdecydowanie nam tego nie ułatwia. Dobrze jest zatem czasem stworzyć sobie właśnie taki skandynawski azyl, który choć pełen różnego rodzaju elementów, gwarantuje nam wewnętrzny spokój.

Jak można wykorzystać drewno we wnętrzu?

Styl skandynawski, to również wnętrza w drewnie. Wiele osób dziś coraz bardziej ceni sobie ten materiał, widząc go nie tylko w formie mebla. Drewniane nóżki od krzeseł z plastiku, drewniane wstawki w szklanych stołach. Jest tak naprawdę mnóstwo opcji na to, by wprowadzić ten materiał do swojego wnętrza. Drewno świetnie wygląda gdy jest całkowicie naturalne, nie poddane nadmiernemu lakierowaniu i obróbce. Może być to przykładowo drewniana belka, podtrzymująca sufit. Warto również zastanowić się nad tym, czy nie skorzystać z możliwości zrobienia sobie drewnianego parkietu. Oczywiście drewniane panele również świetnie spisują się we wnętrzach, jednak parkiet zdecydowanie jest czymś bardziej wyszukanym. Oczywiście nie musimy nigdy silić się na to, by każdy element w jakiś sposób pokryć drewnem. Czasem warto skupić się na małych detalach, które już wiele są w stanie zmienić. Więcej inspiracji znajdziecie pod adresem: https://www.vidaron.pl/poradnik/wnetrza-w-bieli-i-drewnie-najlepsze-inspiracje
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *