Nowoczesne elewacje domów – poradnik

modne nowoczesne elewacje

Nie ma znaczenia czy wybór koloru elewacji dotyczy dopiero wybudowanego budynku czy odświeżenia już użytkowanego, w każdym przypadku warto zastanowić się nad zastosowaniem nowoczesnych kolorów elewacji swojego domu. Wiele osób decyduje się na odważne aranżacje i dekoruje fronty budynku farbami o wyrazistym odcieniu, dodając stonowaną kolorystykę stolarki i rynien lub odwrotnie.

Nowoczesna kolorystyka elewacji dominuje na rynku

Jeżeli dom posiada naturalną elewację betonową, która wyróżnia się zimnymi odcieniami, warto pomyśleć o połączeniu jej z jasnymi barwami. Obecnie beton jest ciekawie łączony ze ścianami zewnętrznymi w odcieniu pomarańczowy, natomiast kamień i drewno z gustownymi szarymi frontami. W przypadku jednobarwnej fasady warto wprowadzić do dekoracji domu akcenty w kolorze białym lub innym odmiennym od barwy podstawowej, uzyskując wyrazistą ozdobę swojego domu. Kolory kontrastowe, które znacznie różnią się od barwy frontów budynku będą odpowiednie do pomalowania daszka nad werandą, piwnicy (strona zewnętrzna), okien wystających z lica elewacji itp. Natura jest wspaniałym mistrzem w eksponowaniu ciekawych kombinacji odcieni, dlatego posiadając dom wykonany z drewna lub z kamienia, warto skupić się na samym materiale, z którego wykonana jest fasada. Na pewno na kamieniu wyróżniają się brązowe lub zielone punkty, natomiast na drewnie zauważalne będą piękne sęki, których kolor mogą stanowić koncepcję do pomalowania dachu czy stolarki.

Nowoczesne kolory elewacji nawiązują do barw natury

Jasnozielona barwa doskonale współgra zarówno z ciemnymi i jasnymi tonami. Jest to bardzo ciekawy kolor coraz częściej wykorzystywany do dekoracji frontów budynków. Natomiast osoby stawiające na nowoczesne kolory elewacji w wyrazistej aranżacji wybierają kolor ciemnoniebieski. W obydwu przypadkach efekt końcowy będzie oryginalny i zadowoli gusta właścicieli. Ciekawe połączenie nowoczesnych kolorów elewacji domów jest widoczne przy wykorzystaniu głębokich czerwonych barw, które niezmiennie zachwycają projektantów fasad. Nie chodzi tylko o ekskluzywny wygląd, ale również interesujące łączenia z zielonymi roślinami znajdującymi się na większości posesji prywatnych domów. Udowodniono,że  kolor czerwony i zielony są umiejscowione naprzeciwko koła kolorów w związku, z czym gwarantują najbardziej wyrazisty kontrast względem siebie. Jeśli dom posiada nietuzinkowy kształt warty podkreślenia, można go pomalować w odcieniu, który uzupełni otaczający krajobraz. Kolory szarości i brązu należą do uniwersalnych odcieni, które zapewniają piękny wygląd na każdym tle. Nowoczesna kolorystyka elewacji stanowi połączenie tych kolorów i pozwala osiągnąć zrównoważoną aranżację, która emanuje ciepłem i przytulnością. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/10-zestawien-nowoczesnych-kolorow-elewacji-domow-jednorodzinnych

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *