Nieuważny zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Zakup nowego domu powinien być bardzo szczęśliwym etapem w życiu jednak zdarzają się przypadki, kiedy ten teoretycznie udany etap staje się najgorszym wspomnieniem. Kupując mieszkanie lub dom zazwyczaj nastawiamy sie na drobne wydatki związane z delikatnym dostosowaniem mieszkania pod swoje wymagania. Niestety czasem dobre pierwsze wrażenie jakie zostało w pamięci po obejrzeniu mieszkania, to jedyne miłe wspomnienie związane z zakupem. Może się okazać, że mieszkanie zostało tanim kosztem odnowione, aby udało się je sprzedać. Dowodem na to mogą być np. płytki na ścianach, klejone symboliczną ilością kleju. Wcześniej, przed takim odnowieniem mogło zdarzyć się zalanie lub np. pleśń. Niestety po wymianie paneli i pomalowaniu ścian nie będzie widać nic podejrzanego, przynajmniej przez jakiś czas.

Wydatki na remont

Po dokładnej ocenie zniszczeń należy rozpocząć remont. Zerwanie wykładzin i paneli powinno pokazać co wcześniej wydarzyło się w mieszkaniu. możemy tam odnaleźć wilgoć lub nawet pleśń. Można się jej pozbyć specjalnymi środkami chemicznymi a następnie z pomocą przyjdą posadzki betonowe.

2323Wyrównają one podłogę i będą idealną podstawą pod nowe panele i każdą inną podłogę. Ze ścian trzeba pozbyć się tynku i położyć nowy, a następnie zagruntować i pomalować na wybrany kolor. Wydatki jakie należy przeznaczyć na tak niespodziewany remont mogą okazać się naprawdę wysokie. Warto zastanowić się czy opłaca się dokładać pieniądze na odnowienie mieszkania, które kupowaliśmy z myślą o szybkim wprowadzeniu i radości z niego. Nieuczciwy sprzedający nie może uniknąć odpowiedzialności za sprzedaż mieszkania i nie poinformowania nowego właściciela o poprzednich zdarzeniach. Jeżeli nie zgodzi się na zmniejszenie ceny to warto zainteresować tą sprawą organy ścigania.

Bezpieczny zakup

Aby zwiększyć swoje szanse na zakup właściwego, pozbawionego ukrytych wad mieszkania, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie przygotowanie się do pierwszego spotkania ze sprzedającym. Warto zabrać ze sobą osobę, która zna się na remontach i będzie w stanie określić prawdziwą wartość nieruchomości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *