Na jakie baterie łazienkowe postawić? Poradnik

Łazienka występuje nie tylko w domach, ale także instytucjach użyteczności publicznej oraz działalnościach gospodarczych. Spełnienie potrzeb fizjologicznych to po prostu standard, ale utrzymanie higieny, najlepiej ukierunkowanej na najniższe zużycie wody to punkt kluczowy. Poznasz w artykule podstawowe rodzaje baterii łazienkowych, abyś mógł później bez problemu dopasować produkt do indywidualnych projektów.

Elastyczne podejście

I oto stajesz przed wyborem armatury łazienkowej. Na pewno kształt baterii z połączeniem w niej najlepszych funkcjonalności wzbudza najlepsze skojarzenia.

Na jaki asortyment stawiać?

Najczęściej użytkowane w działalnościach gospodarczych, ale też wielu domach są baterie jednouchwytowe. Ich zasada działania ma proste fundamenty. Pokrętło (uchwyt) reguluje zarówno strumień wody i jej temperaturę. Nie stanowi zatem kłopotu, aby zawsze pozostawić idealny format w użytkowaniu i już go po prostu nie zmieniać. Na pewno mamy tutaj indywidualny wpływ na osiągnięcie maksymalnej oszczędności zużycia wody. Dobre filtry i szczelna struktura projektu zagwarantuje długoletnią efektywność takiej baterii.

Inne ciekawe modele to baterie łazienkowe w formacie stojącym, podłączone do ściany, z podwójnym uchwytem. Pokrętło zimnej, a z drugiej strony ciepłej wody to opcja najbardziej rozpowszechniona, od której jednak się odchodzi na rzecz baterii powyżej wskazanych, ale też bezdotykowych, ze specyficznym wyglądem i funkcjami. Bateriami łatwo zarządzać. Uszczelki możesz wymieniać dowolnie, jeżeli zadbasz o dość elastyczny system. W domach jednorodzinnych dobrze wyglądają baterie termostatyczne, gwarantujące uzyskanie zawsze tej samej temperatury wody.

biała łazienkaBiznesy, przyjmujące gości lub ważniejszych klientów mogą pokusić się natomiast o baterie sterowane za pośrednictwem paneli elektronicznych. To już jednak bardzo droga opcja i niekoniecznie ekonomiczna. Nie zapominaj o właściwych złączach widocznych często na zewnątrz, niedaleko baterii. Unikaj spawania, bądź lutowania połączeń rur, bo po prostu zwiększysz koszty późniejszej eksploatacji.

Stoisz przed skomplikowanym wyborem

Czy teraz już przekonałeś się o właściwym doborze armatury łazienkowej? Podejdź do tematu z głową, a na pewno osiągniesz sukces inwestycyjny. Warto to zrobić ze względu na późniejsze zadowolenie.

Dla zainteresowanych zakupem baterii, firma Deante przygotowała katalog produktów dzięki któremu poznasz wady i zalety poszczególnych baterii w sekcji Baterie Łazienkowe

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *