Mini przedpokój, maksimum wygody

Zastanawiasz się, jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w niewielkim przedpokoju? Zainspiruj się naszymi pomysłami na aranżację maleńkich korytarzy i już od progu ciesz się funkcjonalnością Twojego mieszkania.

Funkcjonalne meble

W małych mieszkaniach liczy się każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Z jednej strony, chcemy jak najefektywniej zagospodarować miejsce do przechowywania ubrań i domowych sprzętów, z drugiej – poszukujemy swobody ruchów, niezbędnej do właściwego funkcjonowania i zdrowego, domowego wypoczynku. Dlatego też nawet małe, przechodnie pomieszczenie, takie jak korytarz, poza swoją podstawową funkcją, stanowi zazwyczaj wielofunkcyjny schowek. W zależności od metrażu, rozwiązaniem mogą być przesuwne, wnękowe szafy lub wąskie, uchylne szafki, które dzięki pomysłowości projektantów potrafią pomieścić zaskakujące ilości butów i codziennych drobiazgów. W bardziej klasycznym wnętrzu doskonale sprawdzi się również wysoka szyfoniera lub stylowe, mosiężne wieszaki.

Lustrzana iluzja

Kolejnym, wielofunkcyjnym elementem małego przedpokoju jest lustro. Przede wszystkim, umożliwia kontrolę fryzury i stroju bezpośrednio przed wyjściem z domu. Umieszczone w wąskim przejściu zwierciadło, pozwala jednocześnie optycznie powiększyć pomieszczenie, tworząc łudzącą iluzję głębi. Dzięki odpowiednio dobranej ramie, może stanowić również wyjątkowy element dekoracyjny wnętrza, w którym trudno o wymyślne ozdoby czy stylowe dodatki.

Efektowna ściana

Brak miejsca na rozwinięcie artystycznych skrzydeł w aranżacji niewielkiego przedpokoju sprawia, że z jeszcze większą estetyczną uwagą, powinniśmy spoglądać na podstawowe elementy wystroju pomieszczenia. Główną rolę warto powierzyć ścianom, które z pewnością nie zabiorą przestrzeni mikroskopijnego wnętrza, mogą natomiast pomóc optycznie ją rozciągnąć. Jasne kolory i gładkie, połyskujące powierzchnie z pewnością pomogą wizualnie powiększyć wnętrze, jednak w zależności od osobistych gustów oraz stylistyki całego mieszkania, warto też pobawić się kolorystyką i fakturą ścian. Szukając inspiracji, warto zajrzeć na: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/4-pomysly-na-sciany-w-malym-przedpokoju.

Przedpokój to wizytówka naszego domu, która często – szczególnie w przypadku mieszkań w blokach i kamienicach – decyduje o pierwszym wrażeniu naszych gości. Warto więc zadbać o jego praktyczną funkcję, która pozwoli na utrzymanie porządku w niewielkim wnętrzu oraz o jego przyjemny wystrój, który już od progu będzie zachęcał naszych bliskich do częstych odwiedzin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *