Mieszkanie na rynku wtórnym – na co zwrócić uwagę podczas jego kupna?

Inwestycja na całe życie.

Trzeba pamiętać, że wybór mieszkania to długoterminowa inwestycja, wszak będziemy tam spędzać czas przez najbliższe kilka, lub kilkanaście lat. To w tym mieszkaniu będziemy żyć, spać, kształtować nasze wspomnienia, więc jego wybór musi być kwestią dokładnie przemyślaną, nie może być przypadkiem, ani też decyzją podjętą zbyt pochopnie, pod wpływem emocji.

Na co więc zwrócić uwagę?

Pierwszym i podstawowym krokiem jest sprawdzenie czy osoba z którą załatwiamy formalności jest jedynym właścicielem mieszkania, powinien on posiadać dokumenty poświadczające ten fakt.

Kolejną kwestią dotyczącą spraw formalnych jest sprawdzenie czy mieszkanie nie jest zadłużone, zastawione pod kredyt, lub czy nie posiada na sobie zaległości dotyczących opłat czynszowych, tutaj również powinniśmy żądać zaświadczeń ze spółdzielni mieszkaniowej, tak, aby wszystko posiadać przedstawione, oraz potwierdzone na piśmie.

dachy domów
Mieszkania w domach wielorodzinnych

Kolejną sprawą, już mniej formalną jest zwrócenie uwagi na lokalizację, na to czy mamy dobry dojazd do pracy, czy w pobliżu nie ma zbyt głośnych pubów, dyskotek i innych tego typu przybytków. Możemy również zorientować się w pobliskich sklepach, oraz miejscach do wypoczynku np. parki, place zabaw, to dość ważny aspekt jeśli bierzemy pod uwagę fakt, że w tym miejscu spędzimy całe życie, lub przynajmniej kilka najbliższych lat.

Kolejnym dość ważnym aspektem jest informacja czy mieszkanie posiada przypisaną do siebie piwnicę, garaż, lub miejsce parkingowe.

Należy także zwrócić uwagę na to w jaki sposób ogrzewa się mieszkanie którego kupnem jesteśmy zainteresowani, ponieważ pozwoli nam to wyliczyć koszta, oraz zdecydować czy inwestycja w tę konkretną nieruchomość będzie dobrym posunięciem.

Podstawowe rzeczy jak piętro, oraz to czy blok jest wyposażony w windę również są bardzo ważne, tak samo jak rozeznanie, oraz wcześniejsze zebranie informacji o sąsiadach, nie każdy bowiem lubi mieszkać obok posiadaczy czworonogów, lub imprezowiczów.

Czynników jak widać jest wiele, warto stworzyć listę przed przystąpieniem do wyboru mieszkania. Szczegóły znajdziecie na http://treedevelopment.com/inwestycje/mieszkania-na-sprzedaz-lodz/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *