Małe (mieszkanie) jest piękne!

Małe mieszkanie

Chyba większość z nas narzeka na metraż mieszkania. Wąska kuchnia, mikroskopijna łazienka i ciasny przedpokój, w dodatku duża rodzina. Każdy z domowników chce mieć swoją przestrzeń, dzieci rosną i rosną także ich potrzeby. Jak to wszystko pogodzić i stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce? Przedstawiamy kilka trików, które mogą Wam pomóc.

Przestrzeń otwarta

Salon i kuchnia to miejsca, w których toczy się życie domu. Dlaczego ich nie połączyć? Wyburzając ściankę działową pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami, zyskasz trochę dodatkowej przestrzeni. Może zmieści się tam niewielki stół, do celebrowania wspólnych posiłków? Możesz też przedłużyć kuchenny blat, tworząc barek.

Kolory

Stosując jasne kolory, optycznie powiększymy wnętrze. W małych i słonecznych pokojach sprawdzi się biel oraz szarości, a w tych ciemniejszych lepiej postawić na ciemne tony np. kość słoniowa, écru czy jasny beż. Wybierając podłogę, również warto zdecydować się na jasne kolory. Dodatkowo można zastosować identyczne wykończenie i w ten sposób połączyć salon i np. przedpokój. Takie rozwiązanie sprawia wrażenie spójnej i przemyślanej całości.

Małe mieszkanie

Funkcjonalne meble

Jeśli chcesz maksymalnie zagospodarować przestrzeń wybierz zabudowę, która sięga sufitu. To dobre rozwiązanie zwłaszcza do przedpokoju i kuchni. Na najwyższych półkach bez problemu zmieścisz wszystkie rzadko noszone ubrania i sprzęty, których używasz okazyjnie.

W salonie sprawdzi się rozkładana sofa, najlepiej z pojemnikiem na pościel, a w dziecięcym pokoju piętrowe łóżko. Jeśli masz jedno dziecko, wybierz łóżko, które na dole ma biurko. Postaw na rozkładany stół lub taki który można złożyć i podwiesić na ścianie.

Wybierając krzesła możesz zdecydować się na takie, które można na sobie ułożyć lub warianty rozkładane.

Urządzanie małego mieszkania to nie lada wyzwanie. Na szczęście producenci oferują coraz więcej atrakcyjnych i pomysłowych rozwiązań dla niewielkich metraży. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, zapoznaj się z poradnikiem Śnieżki – Jak urządzić małe mieszkanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *