Magia kolorów

paleta barw farb

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że otaczające nas kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, nastrój, a także efektywność np. w pracy. Wybór kolorów w mieszkaniu nie powinien być tylko kwestią przypadku lub estetyki, warto dłużej zastanowić się nad tą decyzją.

Jak leczyć przy użyciu kolorów

Leczenie przy użyciu kolorów wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, a współcześnie zyskuje coraz większe grono zwolenników. W niektórych klinikach na świecie wykorzystuje się już potęgę barw, by wspierać procesy leczenia różnorodnych schorzeń. Badania wykazały, że każdy kolor ma swoje specyficzne właściwości i w odmienny sposób oddziałuje na różne strefy naszego życia.

 

paleta barw farb

 

Poprawa samopoczucia poprzez odpowiedni dobór kolorów

Jeśli zależy nam na tym, by w naszym domu panowała pozytywna energia, a mieszkańcy czuli się w nim dobrze, możemy zastosować odpowiednie kolory i dobrać je do pomieszczenia oraz charakteru domowników. Kolor żółty jest żywy i pełny radości, przywołuje pozytywne wspomnienia lata i ciepła. Ponadto ułatwia koncentrację i sprzyja podejmowaniu decyzji. W związku z tym świetnie sprawdzi się w pokojach, w których się uczy i pracuje. Barwa czerwona pobudza do działania i dodaje optymizmu, warto jednak stosować ją ostrożnie, gdyż w nadmiarze może powodować agresję.

Wyciszenie przy odpowiednich kolorach

W pomieszczeniach, które przeznaczamy do relaksu i odpoczynku możemy zastosować kolory, które wyciszają i pomagają się rozluźnić. Do takich barw należą niebieski i zielony. Odcienie błękitu pomagają obniżyć ciśnienie krwi, a także mogą ułatwić zasypianie osobom nerwowym. Zieleń pomaga się zrelaksować i odnaleźć wewnętrzną harmonię, w związku z czym polecana jest osobom, które ciężko pracują i pragną wyciszyć się w domu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *