Jaki płot wybrać?

Wybór odpowiedniego ogrodzenia nie powinien być dziełem przypadku. Wymaga przemyślenia całego projektu pod względem spójności formy i stylu. Wszystko uzależnione jest od kształtu i rodzaju budynku na posesji. Jeśli mamy do ogrodzenia nowoczesny dom, z dużą ilością szkła i metalu w elewacji, nie zdecydujemy się na drewniany płot. Wybierzemy raczej panel metalowy i otwieraną zdalnie bramę stalową.

Jeśli natomiast ogrodzeniem chcemy otoczyć, utrzymany w folkowej konwencji, domek na działce za miastem, wówczas drewniany płot czy panel sprawdzi się idealnie. Jeśli zależy nam na całkowitym odgrodzeniu się od natrętnych spojrzeń przechodniów, zdecydujmy się na panele drewniane. To zadanie najlepiej spełnią płoty lamelowe lub boazeryjne. Można je stawiać jako autonomiczny płot lub wykorzystywać,, podobnie jak licówki na zębach , czyli po to, aby ukryć nieestetyczną już siatkę ogrodzeniową. Płoty takie są zróżnicowane pod względem gęstości tkania. Możemy wybrać ażurowe lub nieprzepuszczające światła, wyglądające jak drewniana ściana.

Odświeżenie wyglądu płotu

Najważniejsze, by odpowiednio zadbać o taki płot. Czynności renowacyjne warto wykonywać regularnie. To zapewni dłuższą żywotność ogrodzenia. Ochroni je przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, mocne nasłonecznienie. A także przed grzybami oraz pleśnią.

Samodzielna renowacja płotu – nie taka straszna

Przed przystąpieniem do renowacji, musimy pamiętać o starannym przygotowaniu podłoża. Wybierając deski czy panele w sklepie upewnijmy się, że drewno jest odpowiednio przygotowane i sezonowane. W przeciwnym razie mogą nas spotkać przykre niespodzianki, takie jak wyginanie się desek po pierwszym deszczu czy mocniejszym słońcu.

Gdy kupimy surowe drewno powinniśmy je zaimpregnować, czyli nałożyć warstwę ochronną. Później, w trakcie użytkowania dobrze jest regularnie konserwować drewniany płot. Jeśli zabieramy się za prace renowacyjne, musimy dokładnie oczyścić drewno ze starej warstwy farby. Jest to zadanie pracochłonne, jednak niedokładnie wykonane może nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić drewnu. Nowe warstwy zabezpieczeń nie zostaną przez nie dobrze przyjęte. I wówczas cała praca może pójść na marne. Dlatego oczyszczanie płotu musimy wykonać z należyta starannością i uwagą. Jakie czynności czekają Was w następnych krokach, dowiecie się z porad Vidaron na : https://www.vidaron.pl/poradnik/szybka-renowacja-plotu-w-4-krokach.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *