Industrialna kuchnia – poradnik

industrialna kuchnia

Styl industrialny to estetyka wywodząca się z przestrzeni miejskiej Stanów Zjednoczonych. Powstała, kiedy stare, zapomniane fabryki zaczęto zamieniać w miejsca użyteczności publicznej oraz mieszkania. W związku ze swoją genezą, estetyka ta lubuje się w dużych przestrzeniach, wysokich stropach oraz braku wyraźnych granic pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, dlatego przeniesie jej do typowego mieszkania w bloku nie jest najłatwiejszym zadaniem. Nie znaczy to jednak, że jest niemożliwe. Mała kuchnia w stylu industrialnym będzie się bowiem prezentować naprawdę dobrze, o ile zastosujemy się do kilku prostych, aczkolwiek istotnych wskazówek.

Kuchnie w stylu industrialnym

Aranżacje kuchni w stylu industrialnym wyróżniają się kilkoma charakterystycznymi elementami. Najbardziej rzucającym się w oczy detalem jest bez wątpienia ceglana ściana. W wersji idealnej powinna być oryginalna, jednak jeżeli nie mamy takiej możliwości, nic straconego. Z łatwością kupimy wiarygodnie wyglądające atrapy, które, ze względu na łatwość montażu oraz mnogość dostępnych odcieni, niejednokrotnie są bardziej praktycznym rozwiązaniem. Oprócz ceglanej ściany można rozważyć betonowy strop. Ascetyczny, minimalistyczny, pozbawiony farby i lekko nierówny sufit idealnie wpisze się w popularne obecnie trendy. A skoro już o suficie mowa, nie można zapominać o lampach. W kuchni industrialnej najlepiej będą się prezentowały modele jakby żywcem wyjęte z fabryki. Przywodzące na myśl reflektory, metalowe, niejednokrotnie sprawiające wrażenie sfatygowanych, pokrytych rdzą i poobijanych idealnie połączą się z surowością ścian. Aby jeszcze wzmocnić efekt, warto wybrać lampy sufitowe wiszące na imitacjach kabli lub łańcuchów.

Nowoczesna kuchnia w stylu industrialnym

Chcąc uzyskać naprawdę nowoczesny, zgodny z obecnie panującymi trendami efekt, warto połączyć kuchnię z salonem. Opcje są tutaj dwie, pierwsza to kuchnia całkowicie otwarta, druga to przeszklenie, najlepiej osadzone w stalowej ramie, które jeszcze bardziej podkreśli industrialny charakter aranżacji. Oprócz tych wszystkich elementów, nie można zapominać o drobiazgach, które w przeważającej mierze budują nastrój. Świetnie prezentują się drewniane półki osadzone na metalowych rurkach, magazynowe regały, czy metalowe doniczki na zioła. Trzeba jednak uważać, aby nie nie przesadzić z tego typu dodatkami, ponieważ zatracimy wtedy domowy, przytulny nastrój. Najlepiej zatem połączyć je z drewnem w oryginalnej barwie lub zabezpieczonym lakierobejcą. Prosta forma, naturalny materiał oraz metalowe uchwyty i gałki sprawią, że takie meble idealnie wpiszą się w loftową kuchnię. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/jak-zaaranzowac-funkcjonalna-kuchnie-w-stylu-industrialnym

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *