Garderoba – najlepsze kolory ścian

kolory ścian w garderobie

Garderoba może być czymś więcej niż praktycznym i wygodnym pomieszczeniem na ubrania, buty i torebki. Przy odrobinie wysiłku może stać się eleganckim, luksusowym wnętrzem, w którym nie tylko będzie się przyjemnie spędzało czas, ale które również stanie się inspiracją dla nowych, ciekawych stylizacji. Aby jednak tak się stało, trzeba zacząć od kwestii podstawowej, jaką są kolory ścian w garderobie, element w znacznej mierze determinujący jej klimat.

Jaki kolor ścian w garderobie?

Zanim zdecydujemy się na konkretną paletę kolorystyczną, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim stylu będzie urządzone wnętrze. Dopiero bowiem wtedy będziemy wiedzieć, jakiego rodzaju meble się w nim znajdę, co w dużej mierze zdeterminuje odcień ścian. Równie ważną kwestią jest rodzaj pomieszczenia. Czy jest ono duże i przestronne, czy raczej małe i ciasne? Czy są w nim wpuszczające światło dzienne okna, czy też nie? Dopiero biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie i spoglądając na problem holistycznie, możemy mieć pewność, że efekt końcowy zadowoli nasze oczekiwania.

Garderoba – kolor ścian a styl aranżacji

Do najpopularniejszych obecnie konwencji wnętrzarskich należy styl skandynawski, loftowy, prowansalski oraz rustykalny. Pierwszy charakteryzuje się dużą ilością światła w pomieszczeniu, najlepiej naturalnego, stosowaniem niemal wyłącznie naturalnych materiałów oraz jasną, subtelną paletą barw. W związku z tym, w takiej garderobie najlepiej sprawdzi się na ścianach neutralny odcień bieli, delikatna szarość lub beż, ewentualnie połączenie tych odcieni. Styl loftowy odznacza się surowością i minimalizmem. Często pojawiają się nim ściany z cegły, metalowe półki i przywodzące na myśl hale fabryczne oświetlenie. Kolor ścian do garderoby loftowej musi współgrać z tą konwencją, dlatego doskonale sprawdzi się matowa czerń, butelkowa zieleń lub fiolet i granat, które dodatkowo nadadzą pomieszczeniu elegancji. Styl prowansalski wywodzi się z południa Francji, krainy kwitnącej lawendy, charakterystycznego, kamiennego budownictwa, oliwek i wielkich impresjonistów. W takiej garderobie doskonale sprawdzą się ściany w odcieniach fioletu, zieleni, a nawet w delikatnych żółciach. Świetnym pomysłem będzie połączenie ich z kamienną posadzką lub jej imitacją. Wreszcie, styl rustykalny to estetyka nawiązująca do rejonów wiejskich, naturalna, prosta, ale przy tym niepozbawiona swoistego uroku. Aby podkreślić te jej cechy najlepiej postawić na ściany w kolorze niebieskim, błękitnym lub przywodzącym na myśl bujne łąki zielonym. Więcej inspiracji zajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/garderoba-w-kolorze-pomysly-na-kolorystyke-scian

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *