Funkcjonalny i estetyczny przedpokój

przedpokój

Przedpokój to niewielkie, ale szczególne miejsce w naszych mieszkaniach. Chociaż spędzamy tu niewiele czasu, to warto urządzić go tak, by był wygodny i estetyczny. W końcu tutaj w pośpiechu szykujemy się do pracy, lepiej żeby wszystko było na swoim miejscu!

Mały przedpokój

W małym przedpokoju powinno znajdować się tylko to co niezbędne. Wieszak na płaszcze warto zamocować na ścianie, a nad nim umieścić półkę na czapki. Niezbędnym elementem jest duże lustro, które pozwoli przygotować się do wyjścia i optycznie otworzy pomieszczenie. Jeśli twój przedpokój jest wąski, ale wysoki możesz zagospodarować miejsce pod sufitem, montując tam szafki w których schowasz rzadko używane rzeczy.

przedpokój

Malowanie małego przedpokoju

Małe przestrzenie kochają jasne barwy. Jeśli przedpokój jest długi i wąski zastosuj trik, który wyrówna jego proporcje. Dłuższe ściany pomaluj białą farbą, a ściany krótsze barwą o kilka tonów ciemniejszą. Zrezygnuj z wyrazistych kolorów, wzorzystych tapet i okładzin ściennych. Jeśli chcesz wprowadzać mocniejsze akcenty, postaw na dodatki – wieszak, wycieraczkę, koszyki. W każdym wnętrzu istotną rolę odgrywa oświetlenie, warto zadbać o zróżnicowane źródła światła. Kinkiety, halogeny oraz oświetlenie liniowe rozświetlą ciemny korytarz oraz sprawią, że będzie wydawał się większy.

Inne triki

Jednolita podłoga jest tym, co pozwoli nam optycznie powiększyć przedpokój, zwłaszcza jeśli jest on otwarty na salon lub kuchnię. Pomieszczenia, które przechodzą w siebie, sprawiają wrażenie harmonijnie zaplanowanej całości. Jeśli chcemy wzbogacić wnętrze oraz dodać mu głębi, na jednej ścianie możemy umieścić fototapetę.

Urządzanie przedpokoju to nie lada wyzwanie, całe szczęście producenci coraz częściej dostrzegają potencjał mebli modułowych i kompaktowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom każdy przedpokój może być jednocześnie ładny i funkcjonalny. Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji na temat urządzania przedpokoju, zajrzyjcie do poradnika Magnat Farby: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/wizytowka-domu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *