Czym jest gont i do czego służy?

Obecnie w budownictwie wykorzystuje się różnego rodzaju materiały budowlane oraz pokrycia dachowe. Jeśli chodzi o tą drugą grupę surowców to warto zwrócić uwagę na gont, którym obecnie pokrytych jest wciąż wiele dachów. Z pewnością wiele osób jeszcze nie wie, czym jest gont, jednakże te zaległości pomożemy im nadrobić właśnie w tym momencie. Gont często bywa nazywany także szkudłami, szyndziołem albo szydlem. Tymczasem tak naprawdę jest to nic innego jak drewniany materiał do pokrywania dachów. Pokrycia dachowe tworzone z gontów wciąż mają dużą popularność. Tradycyjne gonty są to drewniane deseczki, zazwyczaj wykonane z drewna iglastego. W ich przekroju można zauważyć klin oraz wpust wzdłuż szerszej krawędzi.

Montaż gontów bitumicznych

Właśnie dzięki tym elementom kolejne gonty mogą zostać ze sobą połączone. Łączenie gontów jest więc bardzo proste. Po tym tworzą one przylegającą do siebie strukturę, która idealnie sprawdza się na pokrycia dachowe.

Łączenie ze sobą gontów polega przede wszystkim na wsunięciu jednego w drugi. Chyba każdy jest w stanie sobie to wyobrazić. Jak już zdążyliśmy wspomnieć gonty wciąż mają dużą popularność, szczególnie wśród domów jednorodzinnych. Chociaż konkurują one z technologiami o znacznie wyższym poziomie to i tak w wielu takich sporach wygrywają. Z pewnością wpływ na takie rezultaty ma fakt, że gonty jako pokrycia dachowe mają wiele cech, które są odbierane jako zalety dla zainteresowanych nabywców takich surowców. Wśród tych zalet z pewnością można wyróżnić łatwą dostępność do takich materiałów. Współcześnie są one sprzedawane w zasadzie przez większość składów materiałów budowlanych, w których można się w nie zaopatrzyć.

gonty-bitumiczne-realizacjaPonadto łatwo zabezpieczyć je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak chociażby czynniki atmosferyczne, które jak wiadomo, mogą bardzo negatywnie wpływać na strukturę i kondycję materiałów budowlanych. Zabezpieczenie gontów za pomocą specjalnych farb i powłok ochronnych jest wystarczające, a do tego bardzo łatwe w wykonaniu.

Profesjonalną ofertę gontów najwyższej jakości, znajdziesz na stronie producenta Matsell – w kategorii gonty bitumiczne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *