Czas na ocieplenie domu

kiedy ocieplić dom

Mieszkańcy domu na jego ociepleniu tylko skorzystają. Zarówno zimą, jak i latem, we wnętrzach będzie panowała przyjemniejsza temperatura. Ponadto położenie warstwy wełny mineralnej, pianki czy popularnego styropianu przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Ocieplenie domu a oszczędności to temat często poruszany w branży budowlanej. Eksperci mają mnóstwo argumentów przemawiających za wykonaniem ocieplenia. Jednym z najważniejszych i najbardziej wymownych jest możliwość zmniejszenia opłat za ogrzewanie nawet o kilkanaście procent.

profesjonalne ocieplanie domu

Bezzwłoczne ocieplenie domu

Ocieplenie domu bywa odkładane latami. Najczęściej z uwagi na brak funduszy bądź trudności ze znalezieniem rzetelnego wykonawcy. Tej inwestycji nie należy jednak zbyt długo odwlekać, ponieważ dodatkowa warstwa izolacji przekłada się na spore oszczędności. Szczególną rozwagą powinni się wykazać właściciele starszych nieruchomości. Domy budowane kilka dekad temu powstały bowiem z materiałów o wysokim współczynniku przenikania ciepła, każdego roku generując znaczne koszty związane z ogrzewaniem. O tym, jak ważne jest ocieplenie domu, można się natomiast przekonać już w pierwszym roku po położeniu warstwy izolującej. Im wcześniej poczyni się taką inwestycję, tym szybciej się ona zwróci. Zamiast tracić kolejne tysiące złotych, liczy się środki zaoszczędzone każdego kolejnego roku. To prawda, że wykonanie ocieplenia wymaga pewnych nakładów finansowych. Pieniądze wydane na taki cel pozostają jednak racjonalną inwestycją. Planując ją, warto zadbać o zabezpieczenie także dachu i piwnicy. Specjaliści szacują, że takie wszechstronne podejście przekłada się nawet na ponad dwudziestoprocentowe oszczędności.

Kiedy zaplanować ocieplanie domu?

Takie prace najlepiej organizować, kiedy temperatury są dodatnie. Jeżeli termometr wskazuje poniżej 5°C, większość fachowców odkłada dalszy montaż. Problemem mogą być także trzydziestostopniowe upały, utrudniające ludziom funkcjonowanie, ale też niekorzystnie wpływające na efekty pracy. Zatem kiedy ocieplać dom? Pierwsze ekipy rozpoczynają wykonywanie zleceń wraz z nadejściem wiosny. Lato oraz wczesna jesień także na ogół sprzyjają ocieplaniu budynków, jednak wraz ze zbliżaniem się końca roku staje się to coraz trudniejszym zadaniem.

Najlepsza pora na ocieplanie domu jest kwestią bardzo indywidualną. Pod uwagę należy wziąć bowiem warunki atmosferyczne, a w przypadku nowych budynków także poziom wilgotności ich ścian. W ustaleniu optymalnego czasu może pomóc profesjonalny architekt, który zaplanuje kolejne etapy inwestycji.

Więcej informacji na temat ocieplania domu znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/kiedy-ocieplac-dom-poznaj-najlepsze-pory-roku-na-prace-dociepleniowe

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *