Ciemne barwy w salonie – czy to się sprawdzi?

ciemne wnętrza

Wiele osób urządzając swój salon, zdecydowanie obawia się eksperymentować z kolorami. Od wielu lat na rynku rządzą pastele, które zazwyczaj trafiają na ściany salonów. Ciemne barwy takie jak czerń, brąz czy też bordo, to kolory nazywane barwami dla odważnych osób. Nawet w kwestii mebli unika się typowo ciemnych odcień, stawiając na jasną kolorystykę bądź też na coś pośredniego. Tymczasem salon urządzony w ciemnych barwach, wcale nie musi być przytłaczający.

Bordo, czerń, zieleń – kolory w luksusowych salonach

Ciemne barwy zazwyczaj kojarzą nam się z luksusem. Takie też właśnie są salony, w których się je stosuje. Określić je można mianem „glamour”. Jakie kolory dziś są najpopularniejsze wśród osób gustujących w takich przestrzeniach z charakterem? Wiele osób decyduje się między innymi na czerń. Jest to kolor zdecydowanie najbardziej odważny, jednocześnie również tajemniczy i subtelny w swojej uwodzicielskości. W przypadku czarnego wnętrza, warto postawić na dodatki i elementy wykończenia, które będą kontrastowe. Ciekawym rozwiązaniem, może okazać się lamperia, której zwieńczeniem będzie biały pas. Wówczas ściana nie będzie już tylko głęboką czernią, ale ciekawą grą kolorów. W salonie warto także zastosować kolor bordowy. Bardzo elegancki, typowo wieczorowy. W tym przypadku świetnie sprawdza się detale i elementy w kolorze złota oraz miedzi. Mogą być to świeczniki, żyrandol czy też lampa. W bordowym salonie nie trzeba bać się również dodatku czerni oraz brązu, które także świetnie się komponują. Coraz więcej osób decyduje się także na to, by wykorzystać w swoim salonie ciemną zieleń. W tym przypadku także warto przełamywać ją idealnie komponującym się kolorem złotym.

O czym należy pamiętać aranżując ciemny salon?

Oczywiście decydując się na salon w ciemnych barwach, nie można zapominać o kilku podstawach. Przede wszystkim jeśli kupujemy meble do salonu w ciemnych kolorach, nie powinniśmy stawiać na mocno ciemne ściany. Wówczas pomieszczenie może okazać się bowiem zbyt mroczne. Jeśli bardzo zależy nam jednak na ciemnym kolorze ścian, warto przełamać go jakimś jasnym obrazem, ciekawą lamperią czy też kawałkiem tapety. Ciemny salon aranżacje powinien mieć adekwatną do jego stopnia oświetlenia. Jeśli znajduje się tam jedynie jedno małe okno, lepiej nie pogrążać się w zbytniej ciemności. Wówczas salon ciemne ściany powinien mieć bardzo dobrze przemyślane. Można skorzystać z zasady kontrastu. Jedna ciemna ściana, trzy jasne, pastelowe. Wówczas ciemne barwy nie sprawią, że w pomieszczeniu nie będzie praktycznie wcale jasno. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/szybkie-metamorfozy-odc-129-ciemny-salon

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *