Charakterystyka farb strukturalnych

Dużym plusem farb strukturalnych jest to, że można nimi malować ściany, bez oglądania się na rodzaj podłoża. Owe farby nadają się na różne powierzchnie takie jak: betonowe, tynki, płyty drewnopochodne, oraz gipsowo-kartonowe. Dodatkowo, nie trzeba wielkich zabiegów, by uznać podłoże za przygotowane do pokrywania farbą strukturalną.

Niezbędne narzędzia

Do malowania ściany farbą strukturalną niezbędne są mieszadło z wiertarką, wiadro, paca oraz inne przedmioty, które posłużą do wykonania przygotowanego i zaplanowanego wzoru. Nakładanie farb strukturalnych wcale nie wymaga odpowiedniej wprawy, ponieważ jest stosunkowo łatwe. Na samym początku trzeba jednak wymieszać farbę zgodnie z przepisem, który znajduje się na opakowaniu.

 

narzędzia do malowania

 

Następnie następuje nałożenie farby na ścianę. Trzeba dbać o to, by była to równomierna warstwa. Faktura będzie jednolita tylko wtedy, gdy zostanie nałożona jednym pociągnięciem pędzla na całej długości malowanej powierzchni, bez odrywania odpowiedniego sprzętu od ściany.

Malowanie ścian farbami strukturalnymi

Nie powinno się brać za malowanie ścian farbami strukturalnymi, jeżeli temperatura otoczenia jest niższa niż 8 stopni Celsjusza. Kiedy będzie się wykonywać tą pracę, należy co jakiś czas energicznie zamieszać, gdyż granulki, które tworzą granulki dolomitu mogą osadzać się na dnie opakowania. Po 48 godzinach powierzchnia już będzie gotowa do użytkowania, jednak proces twardnienia zachodzi o wiele szybciej (8 godzin). Wtedy można wykończyć pomalowaną powierzchnię bezbarwnym albo kolorowym lakierem – na przykład matowym albo z połyskiem.

Farby strukturalne a inne materiały

Niestety koszty, które są związane z zakupem farby strukturalnej diametralnie się różnią od innych typów farb. Są po prostu droższe. Jednakże może czasem warto zainwestować, ponieważ pozwalają one na uzyskanie naprawdę niesamowitych efektów. Dodatkowo zapewniają wysoką odporność, trwałość i są mimo ceny dużo tańsze od łudząco podobnych tynków dekoracyjnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *