4 pomysły jak wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe

pomysły jak wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe

Mało kto zdaje sobie sprawę, że płyty gipsowo-kartonowe mogą być doskonałym pomysłem na zbudowanie kompletnie nowego wnętrza. Można je wykorzystać do budowy różnorakich form, które odpowiednio wykorzystane mogą nawet stworzyć całkiem nowe pomieszczenie w domu lub bloku! Przede wszystkim, zaletą takich płyt jest to, że są one idealnie gładkie, przez co doskonale nadadzą się do budowy nowoczesnego wnętrza, szczególnie jeśli wykorzystać jasne barwy. Gładka faktura bardzo lubi się z kolorami takimi jak biel i beż, które bardzo często się wykorzystuje aranżując mieszkanie w stylu nowomodnym. W artykule przedstawię 5 pomysłów na to, jak można wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe, abyś mógł stworzyć swoje mieszkanie kompletnie od nowa! O tym jak samemu kleić płyty gipsowo-kartonowe możesz poczytać pod adresem: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/jak-kleic-plyty-kartonowogipsowe-do-scian

Coś na ubrania

Kto nie marzył o własnym pomieszczeniu na stworzenie garderoby? Czasami możemy podziwiać takie rozwiązania na amerykańskich filmach, gdzie bogatsze społeczeństwo może pozwolić sobie na takie luksusy. Okazuje się jednak, że Polacy wcale nie muszą być pod tym względem gorsi! Jeśli masz zdecydowanie za dużo miejsca w sypialni lub w salonie, bez problemu możesz wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe do stworzenia ścianek działowych, które stworzą nowe pomieszczenie, w którym możesz przechować wszystkie swoje ubrania! Koniec z dużymi szafami i komodami, które jedynie zagracają miejsce i zmniejszają pomieszczenie!

Przedpokój i salon

Czasami, szczególnie w nowych wnętrzach, przedpokój jest połączony z salonem. Chociaż jest to nowoczesnym rozwiązaniem to możemy zaakcentować, gdzie kończy się jedno pomieszczenie, a zaczyna drugie, pomimo tego, że tak właściwie jest to jedno miejsce. Z pomocą przychodzą nam tutaj dyskretne podziały, które możemy stworzyć za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Są to lekko wystające ścianki, które stanowią widoczne podkreślenie rozdziału pomieszczeń. Jest to doskonały pomysł na to, aby wprowadzić do salonu poczucie przytulności, bo w końcu mniejsze pokoje mają tą cechę.

Co ze schodami?

Czasami w mieszkaniu piętrowym mamy schody, które bez poręczy nie są wcale bezpieczne. Czemu jednak mamy dawać poręcz, która ochroni nas przed spadnięciem na dół? Możemy wykorzystać do tego płyty gipsowo-kartonowe, które zakryją schody oraz zapewnią poczucie bezpieczeństwa! Dodatkowo taką ścianę można w jakiś sposób wykorzystać, na przykład na powieszenie rodzinnych zdjęć!

Półki ze ścian!

Płyty gipsowo-kartonowe, wykorzystane szczególnie kreatywne mogą nam posłużyć do budowy półek i miejsc na różne rzeczy. Na przykład w kuchni możemy wykorzystać je do stawiania przypraw czy słoików z powidłami. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie no i trzeba przyznać, że całkiem ciekawie do wygląda! Na pewno Twoi goście będą zachwyceni Twoją pomysłowością.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *